Rasismus dnešních neonacistů a Antisemitismus

15. února 2011 v 15:15 | Čalamáda June/ Pickels |  Články na téma
Článek, do kterého jsem vtěsnala nějaké to množství informací, takže doufám, že vám neexploduje hlava. 

Tak tedy... nevím, jestli se to stalo i vám nebo jen mně... ale zasedla jsem za ICQ mýho spolubydloše. Psala jsem si s jedním klukem, prostě tradiční nuda, bylo asi devět v noci. 
V tom mi najednou přijde zpráva "Na začátku bylo jméno. To jméno mu dal bůh a znělo Adolf Hitler."
WTF?!
Začala jsem si s tím tydýtem psát a doufala jsem, že je to jen úryvek z nějaká válečné knihy nebo... si prostě jen dělá blbou srandu. Nedělal. 
Začala jsem šílet, trysky ze mě lítaly, měla jsem pocit, že jestli okamžitě někoho nezmlátím, tak se neuklidním. Byl to vážně debílek nejvyššího stupně. 


On : Copak chceš vidět, jak nám cikáni rozkrádají republiku? Na začátku bylo jméno. To jméno mu dal bůh a znělo Adolf Hitler.

Nic hloupějšího jsem snad vidět nemohla. Tohle je problém zkorumpovanosti v našem státě! Jak můžete hledat pomoc v nacismu? To my máme tak blbé hloupoučké prolomitelné zákony, pitomé soudy, zkorumpovanost je všude... 
To, že spousta lidí, co krade, jsou MOŽNÁ trochu tmavší pleti např. romové neznamená, že to dělají všichni. To, že nepracují a berou dávky neznamená, že to dělají všichni.
A jestli ano, už by se dávno dalo pozměnit zákon tak, aby jsme je ke spořádanosti dohnali. A víte proč se stále nic neděje? Korupce drazí. A tohle nehledejme u národů snědších, ale u nás samotných.  
Navíc... II.SV... Když říkám, že se o ní zajímám, tak se o ní zajímám. Pamatuji si živě na ty záběry z koncentračních táborů, na ty knihy co jsem četla (a některé nedočetla, heh :B.. nejsem náruživý čtenář) a ty desítky filmů, co jsem si půjčovala od dědy. Taky spoustu názorů ostatních na internetu.. to, co říkají ve škole na Dějepisu, to nestačí. A někdy vám budu vyprávět proč. Jestli máte někde u sebe film Pearl Harbor, co byl natočenej roku 2001... vemte si ho na záchod a s úctou k historii ho použijte jako toaleťák.
Jednou si snad uvědomí jakou demenci to vypustil z úst. I když jsem mu tam naservírovala všechny odporný fakta, tak i přesto se opakoval a zarytě si mlel tu svojí.


Rasismus. Proč to tak je? Asi je to potřeba člověka cítit se něco víc, než ti ostatní. Nebo jen má komplex a snaží se ho vyléčit něčím jiným.. svádět je na ostatní. 
Nebo vrozená zášť vůči jakkoliv jiným lidem. Cítit se jako něco víc...
Možná taky postačí úhel pohledu nějakého Američana - sedí u televize, kouká na zprávy a najednou si uvědomí, že všichni zločinci, které tam dneska ukazují, jsou černé pleti. Jen jeden takový večer stačí?

Antisemitismus za II.SV..

...je nadále otazníkem?Snažila jsem se to zjistit, pokud šlo o Němce a jejich nenávist k židům. Četla jsem Laskavé bohyně, mělo to jednu opravdu zvláštní myšlenku "Ideálem krásy třetí říše je vlastně totální čistota rasy. Která jiná rasa je naprosto čistá a nemísí se s ostatními? Židé."
Zajímavé.
Je možné, že je to ten důvod? Spíš jeden z mnoha důvodů. 

Dalším důvodem může být Křesťanství?... to židé přeci podle Bible ukřižovali Ježíše.
To ne. Nacisté neměli náboženství v lásce. (Mimochodem Komunisté říkali náboženství "Opium lidu".. a antisemitismus byl u nich trestaný.) Po staletí byli židé odsuzováni a teprve až za syna Marie Terezie Josefa II. jim byla povolena řemesla apod. 
Do té doby židé nemohli nic. Maximálně tak obchodovat. 
A odtud se berou i ty jejich vlastnosti - šetřivý, pečlivý a obchodníci. Jsou vybičovaní.

Kdo by čekal, že je potká něco tak otřesného.
Z Evropy jich bylo vyhlazena 2/3, tzn. 6 milionů. Když si vezmeme, že oni většinou NEBOJOVALI...
Tak to máme - miliony lidí pouze vedených jako dobytek na smrt. A taky si vezměte, že v té době nebylo tolik lidí celkově. Z úhlu obyčejného člověka by naproti vás klidně mohla žít spořádaná židovská rodinka s malým dítětem, co má obchod s botama.

Kde jsme to skončili?  
Šetřivý, pečlivý, obchodníci, co jsou zarytí do svého náboženství.
A taky proto je vzali útokem. Peníze. Hitler je nutně potřeboval pro své plány. Není nic lepšího, než když hladovému, zbědovanému národu (Němcům po I.SV) řeknete "Všichni jste úžasný národ, dám vám najíst a za všechny vaše problémy můžou židé."
Ani nevíte, jakou sílu to ve vás nabudí v takovéto situaci.
Ale jen tak by to nešlo. V té době bylo běžné říkat "Jsi špatný jako žid" nebo "Chamtivý jako žid"... oni to do těch Německých dětí vtloukávali odmalička. 

Po I.SV se na Němce dívalo vždy svrchu, Francie, která si stanovila vysoké nároky pomalu Německý národ vyžírala. To mě přivádí k té první myšlence - představte si tu cituaci. Cítíte za sebe vinu, jste špatní, ostatní vás vysušují a pak k vám někdo přijde a řekne vám "Jsi úžasný, skvělý a víš kdo je vlastně nejhorší a špína?! Přiživujem si je to, nepatří mezi nás!! ŽIDÉ!"

A pak se to rozběhlo ve velkém. Kam až může zajít rasismus. 

Takže vám doporučuji tyto filmy - Schindlerův seznam a Kult hákového kříže. 
To druhý je o neonacistovi, který potřeboval otevřít oči.
To první je... nejlepší film všech dob.

___
.
.
.
.
.
Váš názor?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sikar Sikar | 15. února 2011 v 15:39 | Reagovat

Můj názor je takový, že rád vidím, že jsou i mladí jako ty, co se zajímají o podobné věci a ví, jak to bylo, namísto aby papouškovali fráze, které jim řekl nějaký idiot.

2 Matt Matt | E-mail | Web | 15. února 2011 v 15:44 | Reagovat

Ty si jen tak sedneš k cizímu icq a píšeš si s lidma??!

3 Sikar Sikar | 15. února 2011 v 15:49 | Reagovat

[2]: věř nebo ne, dělá to víc lidí. Někdy si říkám, že jistí lidé občas píšou ten den nějak divně, než mi dojde, že u toho sedí někdo jiný...

4 mind3 mind3 | Web | 15. února 2011 v 15:51 | Reagovat

no ... já se s náckama setkala na základce ... byli to samozřejmě vypatlanci, kteří nikdy nedostali lepší známku než za čtyři a věřili něčemu, co vlastně ani neuměli pojmenovat ...
dost nám tím lezli na nervy, ale jejich tupé hlavy si to přebraly úplně naopak, takže ještě více posílili ve svém snažení ...
jinak cikány (tedy romy)u nás ve městě máme, ale není o nich skoro ani slyšet ... postavili si domy a chodí do práce, jejich děcka jsou slušnější než kdejací frackové od těch "normálních" ...
no a knihy z druhé světové můžu ... ale na filmy nemám odvahu, pokaždé když brečím u televize, nehorázně mě rozbolí hlava =) ... ale jedno si přece neodpustím - a to Bratrstvo neohrožených ... nejúžasnější seriál, jaký znám ...

5 "Banderas Špek je věčný!" napsala Čalamáda "Banderas Špek je věčný!" napsala Čalamáda | Web | 15. února 2011 v 15:52 | Reagovat

[2]: - Ty mě fakt rozesmíváš xDDDDD
Já tu rozvíjím otázku antisemitismu, kde jde o řádky mrtvých lidí a snažím se zjistit PROČ svět zažil tolik hrůzy.

A tobě vadí tohle.
SAMOZŘEJMĚ že to spolubydloš věděla! Vždyť bydlíme v klícce metr krát metr xD. To, že jsem to dělala tajně, se nikde nepíše. Všechno děláme spolu xD.

6 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 15. února 2011 v 16:00 | Reagovat

Zmanipulovatelný dav. Stádo. Povýšení ideologie na pravdu ...to je začátek.

Proto je důležité vzdělání, vlastní názor ... a tolerance.

Tvůj článek by si měli přečíst mnozí.

7 Free Bitch Free Bitch | Web | 15. února 2011 v 18:13 | Reagovat

Jsi rozumná holka. A za sebe musím říct - neonacisté a Bůh, to prostě nejde dohromady! Osobně nejsem věřící a tak trochu si myslím, že náboženství je trochu brainwashing, ale o tom jindy... Přesto musím napsat, že žádný z křesťanů by se jistě neztotožnil s neonacisty!

8 Nikolka Nikolka | 26. února 2011 v 19:42 | Reagovat

Zkus web o mp3 zdarma stahuj vice jak 300 000 mp3 bez omezeni: http://www.tvojemp3.net/ http://www.svetmp3.net/

9 Haha Haha | 8. července 2011 v 11:26 | Reagovat

Ono nadávat něčemu, čemu hovno rozumíte, to umí spousta lidí. Holčičko, potom co jsem si to přečetl jsi spíš debílek ty. Nebýt Hitlera, tak tu vy všichni ani nejste. Po zemi by se hemžil samej Žid (jako by jich dneska nebylo dost) To co píšu zní rasisticky a jestli chcete, můžete to tak brát. Ale proč nadáváte na Hitlera ? Hovno o něm víte. Takový Stalin, to byla zrůda. Komunisti nás jakou dobu okupovali a spoustě lidí zničili život, ale vás to asi nezajímá. V politice je to furt samej komunista a zkurvenej demokrat. Když už tu píšete o vlastním názoru. Tak já souhlasím s borcem, že by se cikáni měli rozmetat. Rozkrádají stát. Rozkrádají ho i ty svině tam nahoře. Nemůžete věřit všemu, co vám v novinách nebo v TV nakecají. Bohužel se omlývá to staré ŽID VLÁDNE SVĚTU - a má vás všechny v malíku.

10 Podivuhodný masochistický poutník, co si říká Čalamáda June Podivuhodný masochistický poutník, co si říká Čalamáda June | Web | 8. července 2011 v 12:03 | Reagovat

[9]: - BD proč ne? Prosim tě - Hitler byl nemocnej magor. Vím o něm tak trochu dost na to, abych si udělala obrázek :B.
Troluješ ne? Jak tě mám prosim tě brát vážně volečku? xDDDD

Stalin, Hitler, to bylo v podstatě to samý. Jeden na východu a druhej západ.
(Jasně, nemůžu tuhle větu brát doslova, ale dopadlo to stejně.)
O komunismu toho vím více méně taky dost, ale prostě jsem se nezmínila, protože k čemu? Psala jsem o antisemitismu z německé strany, protože ten byl přímočarý a jasný. Ten komunistický byl o dost jiný.

Když tě zajímají zrůdnosti komunismu, tak se spíš podívej na pobaltský státy, my jsme z toho vyšli dost dobře (to by jsi měl vědět :B).

Tak co Ferdo, ukážeš se mi? BD

11 Jeníček Jeníček | 3. října 2016 v 22:12 | Reagovat

[10]: Ach jo... :) Todle je výsledek školství, namlátí do hlavy dětem ucelená moudra... tak jak by chtěla a jak se jim to (vládě atd.) hodí a blogerka hned o tom jde psát článek....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama