Lešany po druhé a dědova garáž

7. června 2011 v 20:47 | Čalamáda June/ Pickels |  Technika II.SV

Sikar
P.S. - čalamádo drahá, jdu se chlubit, že jsem v sobotu byl na leteckém dni, jehož součástí byly i fingované bitvy z druhé světové války... a ráno předtím jsem si koupil dvě košile vzhledu poněkud vojenského. v jedné přijedu v neděli do poděbrad
(pukni závistí)

SPEŠL THANKX FOR MAJ BABI!!!!


Myslíš? >8D! (P.S.- fingované bitvy máme i na Kočičáku.)


Tak jsem tam opět byla. V sobotu. Tak tak. Jedno z největších válečných muzeí v ČR. Ale letos to bylo trochu jiné. Byla jsem tam s dědou (a né mámou, která se tvářila, jako kdyby měla dát hlavu do kanálu) a taky už jsem se o techniku zajímala víc. Dřív to byla historie. Dneska i technika (a není to jen kvůli JKMM (někteří vědí)).

Dozvěděla jsem se spoustu novývh věcí!
S kterým tankem děda jezdil? Býval tankistou 8D!
Áno, ruská T-55 a T-55a. Viděla jsem .
Který tank je prý po republice nejrozšířenější jako nejlepší?
Americký Sherman M4 1O. Ale není nejlepší ani zdaleka. Lepší byl až Jacson, který už dokázal odolávat německému Tigerovi. Sherman na Tigera neměl vůůbec -pch!- , ale na Japonskou armádu postačil velmi bohatě.
Tak co teda byl Sherman?
Byl to nejrozšířenější americký tank. Vyráběn roku 1942 (kděžto Jacson až 1944).

Nepočítám ani ten obrovský hangár s ruskými raketami, vyrobenými za studené války. Šel z toho mráz po zádech.A taky monstrozní sbírka protiletadlového dělostřelectva. Od jednoho návštěvníka jsem se dozvěděla o neuvěřitelném němci - když střelil, tak trefil. Úžasné... zničil přez 500 strojů a když přišel o nohu, tak střelil ještě 27. Američané ho pak předali Rusům.A co jsem si odsud odnesla já? Hrníček s Tigerem, nášivku (taky s tím tankem) a obrovský plakát tanků II.SV.

Ještě ten den mi děda doukázal věci, které jsem v jeho garáži obdivovala, ale neměla jsem ponětí, co jsou zač. Tak třeba - nůž hitlerjugent (ale už trochu zpravený), různé české armádní čepice a některé uniformy, asi sedm košil v kaki barvě (v jedné jdu na Advíku za cosplay), dokonce maska na nošení mrtvol, čepice na nošení do tanků, originální kastroly z války a taky různé odznaky německých veteránů... a to nejlepší na konec! To vám neprozradím, ale když se mi to podaří, dám něco spešl Sikarovi >8D.... počkat. Nedám. Já se nevracím zpět do Chomutova. -povzdech-

Tady ode mě máte Shermana.

Fotky z Lešan jsou teda fakt kvalita nekvalita -_-
Nevím, co se podělalo, ale jestli chcete, tak vám něco šoupnu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sikar Sikar | Web | 7. června 2011 v 20:59 | Reagovat

áááááááárgh, tohle byla podpásovka! teď závidím zas já! potforo (a co to jeeeee?

2 simplyjustme simplyjustme | E-mail | Web | 7. června 2011 v 21:07 | Reagovat

Sherman se povedl, kreslíš vážně hezky :)

3 Mystann Mystann | E-mail | Web | 7. června 2011 v 21:09 | Reagovat

Ouuuuuu, to musel být epickej den :D. Fakt moc škoda, že tě na tom Advíku neuvidim (2 akce o prázdky a obě se musí křížit!!!!! FUCK IT!!), každopádně pak chci fotku 8D.

Btw.: Asi jsem závislá na skypování s tebou. Už zase se jim ten program na den posere a já mám absťák ಠ_ಠ. XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama