Proč se nestát veganem

11. září 2014 v 19:38 | Čalamáda |  Pro jednou nesobecky
Část I.

Už po tisíciletí lidé jedí maso a mléko, a mléčné výrobky. V našich zeměpisných šířkách je důležitým zdrojem obživy, který jsme si osvojili. Lovení masa nám pomohlo rozvíjet se a jsou v něm velmi důležité látky, které si lidské tělo nedokáže vytvořit samo, například - Železo a bílkoviny je velmi těžké získat z rostlinné stravy. Určitě už jste o tom slyšeli. Komplexní živočišné bílkoviny v rostlinné stravé pochopitelně nejsou. B12 se v rostlinné stravě nevyskytuje vůbec, vedle toho jsou např. omega 3 mastné kyseliny v rybách. Ryby mají nejzdravější maso.


Mléko od krav obsahuje vysoké procento vápníku, pomáhající zpěvnit kosti a předejít osteoporoze.Kdybychom nedojili krávy, jejich vemena by byla moc velká. A navíc - sýry jsou život. Proč si myslíte, že je je tolik vegetariánů a ne veganů? Sýry. Jen tak někdo se nechce zbavit sýrů, to je jasné. Nepotřebujete zabít krávu, abyste měli mlíko.
Nedávno jsem navštívila svou doktorku v Chomutově kvůli nastydnutí. Napařila mi antibiotika a já se nenápadně zeptala (kvůli článku), jestli je vegetariánství (u nás se pojem vegan nezná. Jeden mně blízký Chomutovák mi řekl, že vegan je člověk, který si maso dá jen někdy) zásadně špatné pro zdraví. A ona okamžitě souhlasila bez zaváhání. Řekla mi, že maso je podstatnou částí jídelníčku a měli bychom ho jíst alespoň dvakrát týdně a že několik "vyléčených" vegetariánů tu má. Byli chudokrevní a věčně nemocní bez dostatku vitamínů a bílkovin. Bez masa a mléka, člověk rychle stárne. Problém západního světa není v masu, ale v nadměrném přejídání. Člověk je všežravec a vyvážená dieta má mít správně od všeho trochu. Hlavní je se nepřejídat.
Když potkáte vegetariána a bude vám vsouvat jeho názory, pamatujte, že Hitler byl také vegetarián a dobrým člověkem nebyl.

Asi chápete, že když je Paprika a Yekatěrina, moje dvě nejbližší spřízněné duše, staly vegankami, nemohla jsem tomu uvěřit. Stála jsem uprostřed místnosti docela vyjeveně, říkala jsem si "Proč jste tak extrémní?.. Jasně, ale víte co... já se toho moc zbavit nechci," protože maso je maso a tohle je čistě jejich věc.
Do panácti let jsem žila jen z masa a celá naše rodina je na uzeniny. Od patnácti let jsem se přestěhovala do Prahy na intr a stala se ze mě chodící popelnice bez jakékoliv sebekontroly nad jídlem. Jedla jsem všechno, co mi chutnalo a bylo levné. Sýry, konzervy, "svačinky", bílé pečivo, opakujte. Zdravé maso bylo na mě moc drahé ale mně bylo upřímě jedno, co jím.
Když jsem si začala vařit, bylo to o něco lepší, ale uměla jsem jenom špagety. Všechno ostatní, co jsem udělala, buď chytlo nebo to chutnalo hůř, než kdyby to chytlo. Spálila jsem i vodu. Chtě nechtě mě Paprika s Yekěrinou začaly měnit a já se zamyslela nad svým příšerným stravováním, mizernou fyzičkou a náladami, obrovským břichem a salátem, který byl z poloviny poličan.
Řekla jsem si - fajn, kašlu na to, od teď si dám do jídelníčku víc ovoce a zeleniny. (Protože tu nemusím tolik vařit. Profit.)
A udělala jsem to.
Chtěla jsem se nejen cítit líp, ale i získat nějakou kondici, obdiv a pochvaly od Kati i Papriky
(která mi za moje malé úspěchy dávala čerstvé datle). Postupně jsem se začala dívat na složení věcí, vynechávat rafinované cukry. Za tu dobu se mi zpevnilo tělo a mám víc energie.

Ale největší zlom se stal tyhle prázdniny.
Na poslední chvíli jsem si kvůli nepříjemným okolnostem hledala brigádu všude možně. Ignorovali mě v knihovnách a knihkupectvích, archivech a podobných místech a ozvali se mi jen z chomutovského Globusu na pokladnu. Rvala jsem si vlasy a kousala nehty, protože bylo na čase, abych se vyrovnala s mou počáteční asocialitou a strachem z lidí.
Po dvou měsících absolbování pekla jsem si jistá jednou věcí.
Chomutov do dvaceti let vynyne a konečně to tady budu moct zdemolovat a postavit největší bordel ve střední Evropě.
Proč si to myslím?
Protože jsem markovala jenom vejce, lepek, lepek, maso, mlíko, maso, lepek, mlíko... Mezitím pět vysočin za patnáct korun. A když kupovali maso, tak ve velkém. Obrovské pytle jenom masa. Kartony dvanácti mlík se mi vryly do paměti (protože na ně byla sleva. Co košík, to karton. Nelžu. Ještě se slunečnicovým olejem a máslem. Slevy jsou neúprosná věc a o nich se nežertuje).
Řekla jsem si - jak rychle a kolik se toho musí zabít, aby se to mohlo prodat? Jak to tedy je doopravdy s krávami, které nám "dávají mlíčko"? Začala jsem se zajímat víc a víc o skutečnost, naslouchala jsem Paprice a jejím monologům o ekologii, spojila to s mou nenávistí ke korporacím a "nadřazeností "západního světa, přečetla si spoustu článků a dala si dvě a dvě dohromady o kapitalismu, globálních problémech a hlavně o mléčné a masné propagandě, která se u nás drží zuby nehty kvůli komunismu. Ten krásně vystřídal kapitalismus a pokračoval v jeho šlépějích. Mléko, maso, mléko! A dejte na obal usmívající se krávu, děti to milují.
Jinými slovy - začátek tohoto článku jsou většinou jen lži nebo polopravdy.
I články na blog.cz mají slove limity a já musela rozdělit ten svůj na dvě části.

Tohe je úvod.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ANA ANA | Web | 12. září 2014 v 10:04 | Reagovat

Ono to mléko, co se prodává v krabicích, už se skutečným mlékem nemá moc společného. Jednou jsem to ochutnala přímo a myslela jsem, že se...
Ale do polévky, do brambor na kaši nebo do pudinků, tam se to ztratilo.
Že se kupují mléka po kartonech, se nediv, pokud jsou ve slevě. On si to někdo koupí, a pak je odebírá o něco déle, než kdyby po třech dnech letěl znovu na nákup. My jsme to taky tak dělali, když jel brácha do marketu, protože jsme nakupovaly takhle jednou za tři-čtyři týdny. Plýtvat benzínem kvůli jedné krabici mléka je trochu dost neekonomické.
S vejci to je podobné, jejich spotřeba je veliká (většinou). Já mám třeba vejce ráda a tak padnou dvě vajíčka na volský oka, tři na míchanici, když dělám bílou polévku (zelňačku, kapustovou, kyselou), dám tam vždycky vajíčko, na závěr vaření, to samé do zeleninkových polévek. Když dělám buchtu, tak jedno-dvě vajíčka. A když si to spočítáš za týden, desítka je pryč, jen to hvízdne.
Otázka je, proč se nakupují nejvíc tyto produkty, jak o nich píšeš. To vážně nikdo nebere zeleninu nebo sýry, tvarohy, jogurty?
Je fakt, že coby pokladní jsi měla daleko lepší přehled, co kdo kupuje, než já...
Rozesmál mě ten lepek, lepek, lepek. Počítám, že tím myslíš pečivo, pečivo, pečivo.
Nebo snad i mouky?

P.S. ještě bych chtěla dodat, že pokud někdo skupuje nadměrné množství potravin a pak je vyhazuje, protože se zkazí nebo zplesniví, tak je to zhovadilost. I když sebekriticky přiznám, že jsem taky občas vylívala zkažené mléko nebo vyhazovala plesnivej chleba. Protože tuhle kombinaci už bych nedala ani dobytku...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama