Komentáře

1 ANA ANA | Web | 12. září 2014 v 10:04 | Reagovat

Ono to mléko, co se prodává v krabicích, už se skutečným mlékem nemá moc společného. Jednou jsem to ochutnala přímo a myslela jsem, že se...
Ale do polévky, do brambor na kaši nebo do pudinků, tam se to ztratilo.
Že se kupují mléka po kartonech, se nediv, pokud jsou ve slevě. On si to někdo koupí, a pak je odebírá o něco déle, než kdyby po třech dnech letěl znovu na nákup. My jsme to taky tak dělali, když jel brácha do marketu, protože jsme nakupovaly takhle jednou za tři-čtyři týdny. Plýtvat benzínem kvůli jedné krabici mléka je trochu dost neekonomické.
S vejci to je podobné, jejich spotřeba je veliká (většinou). Já mám třeba vejce ráda a tak padnou dvě vajíčka na volský oka, tři na míchanici, když dělám bílou polévku (zelňačku, kapustovou, kyselou), dám tam vždycky vajíčko, na závěr vaření, to samé do zeleninkových polévek. Když dělám buchtu, tak jedno-dvě vajíčka. A když si to spočítáš za týden, desítka je pryč, jen to hvízdne.
Otázka je, proč se nakupují nejvíc tyto produkty, jak o nich píšeš. To vážně nikdo nebere zeleninu nebo sýry, tvarohy, jogurty?
Je fakt, že coby pokladní jsi měla daleko lepší přehled, co kdo kupuje, než já...
Rozesmál mě ten lepek, lepek, lepek. Počítám, že tím myslíš pečivo, pečivo, pečivo.
Nebo snad i mouky?

P.S. ještě bych chtěla dodat, že pokud někdo skupuje nadměrné množství potravin a pak je vyhazuje, protože se zkazí nebo zplesniví, tak je to zhovadilost. I když sebekriticky přiznám, že jsem taky občas vylívala zkažené mléko nebo vyhazovala plesnivej chleba. Protože tuhle kombinaci už bych nedala ani dobytku...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.