Povídky

Povídky

2. listopadu 2010 v 13:40 | Čalamáda June/ Pickels
"Nestyď se vojáčku..."
Krev z úst padá.
Na bojišti padla
duše mladá.
Padla pro mě,
Pro smrt žíznivou,
pro smrt jedinou,
po krvi prahnoucí,
v noci té planoucí.

Povídky

23. května 2010
- tajemno, válečné
Kam jen ji dal? Dal svou poslední. Chladnou jako noc. Zrovna když se chystal ucítit její pohlazení, ozvalo se bušení do dveří. Musel ji tedy rychle schovat. Kdyby jen Lisa měla alespoň ponětí o tom, co chystá. V tom si vzpomněl na její povídku. Vytáhl papír a psal.

19. srpna 2010
- humor, válečné
Pozdravil mě jako obvykle. Já si sedl na ten velký šutr. Je to zvláštní. Pokaždé, když Pisálek Mořský promluvil, z jeho úst se vynořila velká bublina z vody a s textem, který zrovna píše.
"Zlepšuje se tvůj stav?" zeptal se a bublina dál ukazovala spoustu jeho myšlenek o bojišti. Proto jsem jí nedával tolik pozornosti. Spíš jsem přemýšlel a počítal pihy na jeho nose.

28. srpna 2010
- absurdní humor
Přide jeden. Ten zahraje nekonečné šílené kytarové solo, až ohluchne pár diskantů vzdádu. Popadne kytaru, omlátí ji neznámému hoperovi o hlavu, vrthne dovnitř. Cestou šlápne do hovna, ale nic si z toho nedělá, ještě ho rozmázne po chodníku a začne se tomu hrozivě smát. Z jeho sto let nemytého zjevu lekne první neznámá babička.

18. září 2010
- psycho, tajemné
A v tu ránu jsem něco zahlédla v dálce. Bylo to průhledné, místo očí bělmo. Drželo se to jednou rukou za větev vysokého stromu, druhou rukou svíralo okolo dvaceti provázků. Stála jsem tam jako opařená a civěla do dálky. Ale neměla bych se… bát? Co je to strach?

4. října 2010
- Báseň, válečné

-----------------------------------------

Pokud se opravdu ničeho nebojíte, hum(o)r z vás přímo kape a šíleně se nudíte, jsou tu pro vás glosy.
O co jde - tady.
 
 

Reklama