Technika II.SV

Lešany po druhé a dědova garáž

7. června 2011 v 20:47 | Čalamáda June/ Pickels

Sikar
P.S. - čalamádo drahá, jdu se chlubit, že jsem v sobotu byl na leteckém dni, jehož součástí byly i fingované bitvy z druhé světové války... a ráno předtím jsem si koupil dvě košile vzhledu poněkud vojenského. v jedné přijedu v neděli do poděbrad
(pukni závistí)

SPEŠL THANKX FOR MAJ BABI!!!!


Myslíš? >8D! (P.S.- fingované bitvy máme i na Kočičáku.)


Tak jsem tam opět byla. V sobotu. Tak tak. Jedno z největších válečných muzeí v ČR. Ale letos to bylo trochu jiné. Byla jsem tam s dědou (a né mámou, která se tvářila, jako kdyby měla dát hlavu do kanálu) a taky už jsem se o techniku zajímala víc. Dřív to byla historie. Dneska i technika (a není to jen kvůli JKMM (někteří vědí)).

Dozvěděla jsem se spoustu novývh věcí!
S kterým tankem děda jezdil? Býval tankistou 8D!
Áno, ruská T-55 a T-55a. Viděla jsem .
Který tank je prý po republice nejrozšířenější jako nejlepší?
Americký Sherman M4 1O. Ale není nejlepší ani zdaleka. Lepší byl až Jacson, který už dokázal odolávat německému Tigerovi. Sherman na Tigera neměl vůůbec -pch!- , ale na Japonskou armádu postačil velmi bohatě.
Tak co teda byl Sherman?
Byl to nejrozšířenější americký tank. Vyráběn roku 1942 (kděžto Jacson až 1944).

Nepočítám ani ten obrovský hangár s ruskými raketami, vyrobenými za studené války. Šel z toho mráz po zádech.A taky monstrozní sbírka protiletadlového dělostřelectva. Od jednoho návštěvníka jsem se dozvěděla o neuvěřitelném němci - když střelil, tak trefil. Úžasné... zničil přez 500 strojů a když přišel o nohu, tak střelil ještě 27. Američané ho pak předali Rusům.

Lešany - muzeu

29. srpna 2010 v 15:14 | Čalamáda June/ Pickels
clouds-scape.blog.cz
Ten tank už byl růžový! Přísahám!
Nabarvil ho jakýsi uměcec v devadesátých letech.

_

Teď vám ukážu své miláčky.. ale zdaleka to nejsou všichni. Hodně exponátů bylo umístěno i v budovách, v kterých bylo fotografovat zakázané (AGRHHH!!!). Včetně.. neuvěřitelně obrovských monster, které vyrobili Rusové za Studené války. Už si nepamatuju, kolik měla metrů i s tou mohutnou raketou... ale připomělo mi to jeden výrok.

Jak řekl Albert Einstein (byl to on? Nejsem si jistá...) -
"Nevím, čím se bude bojovat ve III.SV... ale jak se bude bojovat ve VI.SV? Klacky a kameny?"


Lešany - Fotky.
Jedno z největších vojenských muzeí v Evropě.
Užijte si to.

 
 

Reklama